„Žalgiris“ persvėrė LKL finalo serijos rezultatą savo naudai

„Lietuvos ryto“ komandai nepavyko antrą kartą iš eilės nugalėti „Žalgirio“ ekipos. Ketvirtadienį R.Kurtinaičio auklėtiniai išvykoje 80:90 (19:24, 21:19, 19:27, 21:23) nusileido Kauno klubui ir „Betsafe–LKL“ finalo serijoje atsilieka rezultatu 1:2.

Susitikimo pradžia svečiams susiklostė prastai – „Žalgiris“ rezultatyviai puolė ir susikrovė dviženklę persvarą. Sostinės klubą į priekį pradėjo tempti Ch.Krameris bei L.Mavrokefalidis, kurie sušvelnino varžovų pranašumą iki 7 taškų. M.Lukauskis pataikė sudėtingą metimą, dvitaškį realizavęs L.Mavrokefalidis dar ir privertė varžovą prasižengti. Po pirmojo kėlinio „Lietuvos rytas“ atsiliko 19:24.

R.Kurtinaičio žaidėjai puikiai pradėjo antrąjį ketvirtį ir išlygino rezultatą. Komandos toliau kovėsi taškas į tašką, kol M.Echodas suteikė minimalų pranašumą svečiams (30:29). Nors netrukus kauniečiai vėl įgijo kelių taškų persvarą, tačiau kėlinio pabaigoje tritaškį pataikęs L.Mavrokefalidis rezultatą išlygino (40:40).

Po pertraukos „Lietuvos rytui“ toliau nesisekė sulaikyti varžovų vidurio puolėjo B.Davieso, kuris dėjimais drebino svečių krepšį. Tiesa, vilniečiai taip pat atsakė tiksliomis atakomis ir T.Petersonas mače atstatė lygybę (49:49). Kėlinio pabaigoje šeimininkai surengė spurtą ir sostinės klubas atsiliko 59:67.

Vilniaus ekipa dėjo visas pastangas, kad pasivytų varžovus. Po M.Echodo dvitaškio su varžovo pražanga skirtumas tarp ekipų sumenko iki penkių taškų. Vis dėlto „Žalgiris“ susigrąžino dviženklį pranašumą, kurio iki mačo pabaigos jau neišbarstė – 80:90.

Ketvirtasis serijos mačas bus žaidžiamas šeštadienį sostinėje.

„Lietuvos rytas“: L.Mavrokefalidis 19, Ch.Krameris 16 (6 rez. perd.), M. Echodas ir R.Giedraitis po 12, B.Madgenas 7.

„Žalgiris“: B.Daviesas 27, E.Ulanovas 15, A.White‘as 12.